Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 267 938 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

BAJKI MOJEGO DZIECIŃSTWA... słuchowisko, film, książka

środa, 18 lipca 2007 18:32
Skocz do komentarzy

 

   Pamiętam takie słuchowisko radiowe "Radio Dzieciom"... Nie wiem jakie bajki tam prezentowano, poza serią "Bajki Pana Bałagana". Tego słuchałem z zapartym tchem i nie do pomyślenia było opuszczenie choćby jednego odcinka...

   "W pokoju Wojtka panuje bałagan. Pewnego dnia uosabia się i jako Bałagan zaczyna królować. Ponieważ ze względu na bałagan nie jest w stanie znaleźć korony występuje jako pan Bałagan. Jego głównym zajęciem jest sianie potwornego zamętu w świecie bajek, do którego wciąga podstępnie Wojtka. W ten sposób i czytelnik dostaje się w świat zwariowanych opowieści: o Królewnie Śmieszce, O robaku i rybce, O dziwnym Smaku i niezwykłym Smogu, o Brzydkim kociątku czy wreszcie o Nieprzemakalnym kapturku. Rozpoznajemy dobrze znane wątki z maestrią pokręcone – dla zabawy, ale też nie bez głębszych refleksji."

   To nie tylko słuchowisko radiowe i film animowany dla dzieci. To przede wszystkim książka, której autorem jest Jerzy Niemczuk. I wierzcie lub nie... Mam ją na swoim regale i czasami czytam sobie te pokręcone bajeczki. Ot, tak dla relaksu. A jak macie dzieci, którym chcielibyście coś przeczytać, to POLECAM GORĄCO.

 

Krzych

Podziel się
oceń
0
0

Więcej na ten temat


sobota, 23 września 2017

Licznik odwiedzin:  1 167 811  

Ulubione strony

O mnie

Ten blog jest wyjątkowy, gdyż nie tworzy go jedna osoba, a kilkoro miłośników książek. I mamy nadzieję, że z czasem będzie nas przybywać.
Aktualnie w naszym projekcie biorą udział:


- Joanna Widera
(nauczycielka)

- Krzysztof Turzański
(dziennikarz)

O moim bloogu

Będziemy tu dyskutować o książkach i wszystkim co z tym związane. Co więcej - mamy nadzieję wciągnąć do tej dyskusji także Was, naszych Czytelników. Bo naszym zdaniem warto...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1167811
Wpisy
  • liczba: 225
  • komentarze: 1892
Bloog istnieje od: 3737 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl